CO VŠE ZOHLEDNIT PŘI NÁKUPU POSTELE

Před nákupem postele se nejdříve podíváme do peněženky a následně na cenovky vystavené u jednotlivého sortimentu v obchodním centru. Jsme ochotní udělat kompromisní ústupek u vzhledu a dokonce i při volbě materiálu. Samozřejmě zapomínáme i na ostatní součásti navyšujíc hodnotu spánku.

Vybíráme postel

Asi nejčastější problém je u zákazníků, co jsou naopak ochotni utratit za postelový rám neuvěřitelné peníze a následně vše zkazí špatným výběrem roštu a matrace. Ještě před tím, než podniknete výpravu za nákupem nové postele si uvědomte, že postel sama o sobě ještě žádnou hodnotu pro váš spánek nemá.

ZÁKLADEM KAŽDÉ POSTELE JE RÁM

Na tom se asi shodneme úplně všichni. Bez kvalitního postelového rámu, co by nosnou konstrukcí, se asi moc daleko nedostaneme. Na výběr je z mnoha tipů a dokonce i materiálů. Mezi nejčastěji využívané dřeviny patří dostupný smrk, komfortní dub nebo exotické dřeviny jako je kaučuk nebo mahagon.

Výběr ideálního designu postelového rámu je tedy velmi jednoduchý. Při takovém množství si vybere opravdu každý. Inspirace v tomto segmentu rozhodně nechybí, nesmíme však zapomenout na funkčnost. Právě z těchto důvodů pro zachování zdravého spánku jsou vhodnější postelové rámy na nožičkách bez úložného prostoru, kde mnohem lépe cirkuluje vzduch a tím se odvětrává matrace.

Hodně často zapomínáme i na důležitost čela, které poskytuje soukromí a navíc chrání hlavu a krk před průvanem a zároveň izoluje od chladu kumulujícího se ve zdech za postelí.

NEZAPOMÍNÁME ANI NA ROŠT

Další důležitou součástí každé postele je samozřejmě rošt. Víte jaký si vybrat, aby se vaše investice do rámu nevytratila? Disponovat překrásnou postelí a nemít k tomu dokonalé pohodlí není nic příjemného. Rošt ve své podstatě slouží jako základ postelového lehu pro matraci.

Správná volba pružnosti lamel poskytuje dokonalou oporu pro páteř a společně s tím i zamezuje vzniku a bolesti zad. Prodyšnost roštu navíc předurčuje hygieničtější prostředí. Rozhodně při výběru sáhněte po lamelových a segmentových než po pevné a neprodyšné podložce. Nejluxusnější variantou jsou pak rošty polohovatelné.

NAKONEC I MATRACE MÁ SVOU HMOTNOST

V případě, že si pořídíte lamelový rošt, nebudete mít problém s výběrem matrace. Větší pozornost vynaložíme při výběru matrace na polohovatelný rošt, zde se nabídka zužuje. Volíme raději matrace pružnější například latexové nebo z polyuretanu. Rovnou zapomeňte na matrace pružinové, ty jsou pro polohovací rošty naprosto nevhodné.